KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Go to Europe

16.00
BANDART Productions (HU): Dancing Graffiti
BANDART Productions (HU): Dancing Graffiti BANDART Productions (HU): Dancing Graffiti BANDART Productions (HU): Dancing Graffiti BANDART Productions (HU): Dancing Graffiti

Sonda do rozmanité práce současných tvůrců z několika zemí světa. Kam se ubírá současná taneční tvorba v mezinárodním kontextu? Dynamická prezentace krátkých výstřižků z již existujících prací, nebo čerstvě načrtnutých skic budoucích projektů, zrozených právě ze setkání ve Žďáru. 

Prezentace účastníků hned dvou mezinárodních projektů Roundabout Europe a Go to Europe. 

Roundabout Europe vytváří síť uměleckých rezidencí a festivalů outdorového umění se zaměřením na umělce či soubory, které jsou buď na začátku své profesní dráhy nebo by rádi své umění obohatili či posunuli novým směrem. Projekt Roundabout Europe připravilo pět hlavních partnerů, ředitelů etablovaných outdoorových festivalů z Evropy: festival KoresponDance (Česká republika), Imaginarius (Portugalsko), Out There (UK), Festival Passage (Dánsko) a Festival Spoffin (Nizozemsko), který je koordinátorem projektu.

BANDART Productions (HU)

BANDART Production je spoluprací dvou maďarských umělců: Katalin Lengyel a Szabolcs Tóth-Zs. Charakteristickým rysem jejich tvorby je kombinace nejnovějších interaktivních technologií a vizuálně ohromující performance. Jejich práce získala několik ocenění a byla uvedena na více než devadesáti mezinárodních festivalech na čtyřech kontinentech. Nedávno jejich show dostala „zlatý bzučák“ v maďarské TV show Got Talent. 

UpSwing Aerial Dance Company (UK)

UpSwing je skupina současného tance pod vedením Cherie Carson, která se specializuje na taneční pojetí nejrůznějších artistických technik ve vzduchu, tzv. „aerial technique“. V jejich repertoáru je tanec na laně, hrazdě či na šále. UpSwing vystupují nejen po Evropě, ale představili se i v Atlantě, New Yorku, Seattlu, Houstnu či San Franciscu. 

Podpora: