KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Monica Delgadillo Aguilar & Rosa: Písničky na jednu stránku

16.00
Monica Delgadillo

Mexická choreografka působící v Rakousku připravila speciálně pro KoresponDance projekt s klienty denního stacionáře Rosa z Bystřice nad Perštejnem.

V popředí práce Monici Delgadillo stoji jako vůdčí elementy interakce, radost z tance a simbiotické propojení elementů: možnost a omezení. Cílem společného projektu s Charitou a Denním stacionářem Rosa je, aby účastníci objevili současný tanec jako prostředek tvůrčí výměny, aby rozvíjeli svůj vlastní pohybový slovník a dokázali se vyjádřit v prostoru, kde neexistují předsudky. Delgadillo choreograficky a dramaturgicky zpracovává tvůrčí a umělecký potenciál všech participantů v souznění s hudbou Bohuslava Martinů. 

Monica Delgadillo Aguilar (MX/AT)

Monica Delgadillo Aguilar se narodila v mexické Guadalajara, dokončila studium klasického baletu a současného tance a spolupracovala s různými tanečními společnostmi v Guadalajara i v Mexico City. Od roku 1999 účinkovala v produkcích zahrnujících tanec, divadlo a hudební divadlo na turné po celém Německu. Od roku 2011 je uměleckou ředitelkou a choreografkou komunitního tanečního programu Tanz die Toleranzve Vídni. Je mezinárodně zapojena do vývoje, plánování a realizace participativních tanečních projektů a pracuje jako senior poradce v této oblasti.