KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Foco alAire producciones: LOStheULTRAMAR

11.00
Foto: archiv Foco alAire, publikováno s laskavým svolením souboru
Foto: archiv Foco alAire, publikováno s laskavým svolením souboru Foto: archiv Foco alAire, publikováno s laskavým svolením souboru Foto: archiv Foco alAire, publikováno s laskavým svolením souboru

Duch Mexika a aztéckých kultur procházející ulicemi Žďáru nad Sázavou v podobě jakéhosi novodobého kmene vás překvapí, okouzlí, rozjitří vaše emoce a dost možná vás strhne natolik, že se k jeho průvodu přidáte.

Rekreační oblast Pilák

LOStheULTRAMAR je projekt, který si klade za cíl obnovit dávné lidské společenství a skrze sdílení a konfrontaci nastolit vzájemný dialog. Umělci se vydávají v průvodu do ulic a parků a komunikují s kolemjdoucími skrze tanec, představují jakýsi novodobý kmen, produkt globalizovaného světa, nosí tmavé obleky, boty, ze kterých jim koukají prsty a na hlavě mají místo čelenky industriální hliníkové stínítko s maskou. LOStheULTRAMAR se objevují jako bytosti, které v sobě snoubí zdánlivě protichůdné rysy, extrémní nejistotu a nesnesitelnou zdvořilost. Představují odcizenost člověka, důsledek novodobých dějin a digitálního věku, která koexistuje s přetrvávajícím stádním a primitivním sebevědomím každého z nás. Když potkáte LOStheULTRAMAR je těžké přijít na to, jak se vlastně cítíte, zda se bavíte, jste rozpačití nebo máte chuť se přidat. Přijďte do ulic Žďáru zažít LOStheULTRAMAR.

Představení proběhne v Rekreační oblasti Pilák, začínáme u hráze. 

"Myšlenka, že tanec nás může všechny prostoupit dřív, než se zlo dnešního světa usídlí v srdci LOStheULTRAMARu." K. Mitchell Snow, Magazín Interdanza, č. 12

Foco alAire producciones (MEX)

Foco alAire producciones je nonkonformní mexické uskupení multižánrových umělců, které společně vedou dvě výrazné osobnosti, socioložka, spisovatelka a režisérka Marcela Sanchez Mota a Octavio Zeivy, který je od roku 2011 člen National Creators System (SNCA) FONCA. Do své rozmanité tvorby promítají společnou vášeň pro vizuální umění, kinematografii, fotografii, hudbu, literaturu a samozřejmě pro divadlo. Marcela a Octavio spolu s celým souborem vyzývají k hravosti, ironii a k zpochybňování sama sebe i ostatních a vyjadřují přesvědčení, že teorie a praxe jsou neoddělitelné, že fyzično postrádá smysl bez základního intelektuálního obsahu. 

Podpora: