KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Ghana Dance Ensemble

21.30
Ghana Dance Ensemble
Ghana Dance Ensemble Ghana Dance Ensemble Ghana Dance Ensemble Ghana Dance Ensemble

Energie, rytmus a úsměv Ghana Dance Ensemble jsou tak nakažlivé, že z jejich představení vytvořeného speciálně pro KoresponDance budete odcházet veselí, uvolnění a obohacení zážitkem ze setkání s jejich nádhernou kulturou.

Přijďte se sblížit s živými a živelnými ghanskými tradicemi na představení Ghana Dance Ensemble, které soubor připravuje speciálně pro festival. Stejně jako v jiných kulturách často vychází jejich dramaturgie z běžných každodenních činností nebo z mýtů, prostřednictvím tradiční hudby a tance tak můžete z jejich kultury poznat mnohem více. V Ghaně tanec a hudba život jen nedoprovází, ale jsou jeho nedílnou součástí. Poznejte obrovský náboj jejich umění, poznejte úžasné umělce a báječné lidi a nechte se zasáhnout bohatou kulturou jiného kontinentu. 

Místo: Meeting point

Projekt je realizován ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Akkře.

Ghana Dance Ensemble

Soubor byl založen v roce 1962 na základě velmi úspěšné spolupráce mezi vládním Institutem umění a kultury a Institutem Afrických studií Univerzity v Ghaně. Ghana Dance Ensemble je soubor vytvořený s cílem uchovat bohaté dědictví ghanské taneční kultury a podpořit tvůrčí práci a kreativitu z ghanského tance vycházející. Od počátku měl být soubor vlajkovou lodí v profesionální celosvětové reprezentaci Ghany a jejího hudebního a tanečního dědictví, a to na základě kvalitní odborné práce a experimentálního výzkumu. V šedesátých a sedmdesátých letech soubor společně s Ballet African of Guinea Conakry představil světu dechberoucí vhled do africké estetiky a kultury z pohledu Afričanů. Současná podoba Ghana Dance Ensemble pod vedením Bena Obida Ayettey udržuje autenticitu tradic, ale zároveň nadále rozšiřuje repertoár a zkoumá tanec jako výrazový prostředek současných otázek.  Ghana Dance Ensemble pravidelně reprezentuje Ghanu na mezinárodní úrovni. 

Projekt je realizován ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Akkře.

Podpora: