KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Christos Papadopoulos - Leon & the Wolf: OPUS

20.00
Photo: Patroklos Skafidas
Photo: Patroklos Skafidas Photo: Patroklos Skafidas

Choreograf a tanečník Christos Papadopoulos je vycházející hvězda evropské taneční scény, jeho OPUS je niterné představení pracující s interpretací vážné hudby vlastním, novým způsobem.

Představení OPUS vychází z klasické hudby a její přísné struktury. Tělo se stává vizuální verzí hudebního nástroje a noty fyzickou partiturou, která diktuje choreografii. OPUS nabízí divákovi nový pohled na porozumění skladbě, avšak, neklade si za cíl objasnit emocionální aspekty hudby a její psychologický dopad na publikum. Hlavním úsilím je oddělit tanečníky od sentimentálního vlivu hudby, odolat tendenci interpretovat hudbu jako sofistikovanou sérii zvuků tvořící logickou harmonii. Hudba k tanci neoddělitelně patří, ale to, co představuje OPUS je nové, je to zkoumání naší automatické reakce na poslouchanou hudbu.

Místo: Meeting  point

„Nechci se držet konkrétní estetiky, která bude charakterizovat mou práci. Nechci být omezován kinetickými styly a postupy; v jádru své práce vždycky hledám lidskou dimenzi. Moje priorita - ačkoli to možná není na první pohled zřejmé - je soustředit se na jedince, na způsob, jakým je součástí komunity těl nebo jakým je obnažený sám před sebou. Chci, aby moje práce odrážela podmínky lidského nitra, ať už je to zobrazováno abstraktním pohybem nebo prostým gestem. Pohyb od a zároveň k člověku.“ Christos Papadopoulos.

Christos Papadopoulos (GRE)

Christos Papadopoulos, tanečník, choreograf, pedagog a zakládající člen skupiny Leon & the Wolf, který v posledních dvou letech vzbuzuje velkou pozornost mezinárodních producentů. Absolvoval Dramatic School of the National Theatre v Řecku a School for New Dance Development v Amsterodamu. Christos působil jako choreograf a pohybový režisér v divadelní produkci, byl členem týmu choreografů, kteří připravovali slavnostní zahájení evropských her v Baku a zahajovací a závěrečný ceremoniál Olympijských her v Aténách v roce 2004, kde také vystoupil jako postava Kentaura. Mezi jeho vlastní projekty patří: OPUS (Aerowaves Twenty18, Porta Theater 2016, Théâtre de la Ville-Danse Elargie 2016, Jonkoping, Švédsko 2017) a Elvedon (Aerowaves Twenty16, Porta Theater, ARC For Dance Festival, 2003).