KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

FILLIMIT@KoresponDance

20.00
Freddy Houdenkindo
Eva-Maria Schaller FILLIMIT@KoresponDance 2018 Laura Van Hulle, Photo: https://www.vanhulledancetheatre.com Fabrizio Varriale Photo: Compagnia Danza Flux Gappmaier-Dark Pool.High Potentials_credits Hanke Wilsmann Stefaniya Georgieva Markéta Stránská, Photo: Dragan Dragin Laura Van Hulle

Sonda do rozmanité práce současných mladých tvůrců z několika zemí světa. Kam se ubírá současná taneční tvorba v mezinárodním kontextu? Dynamická prezentace krátkých výstřižků z již existujících prací, nebo čerstvě načrtnutých skic budoucích projektů, zrozených právě ze setkání ve Žďáru.

FILLIMIT je interkontinentální platformou pro mladé choreografy. Podporuje jejich setkávání, konfrontaci, spolupráci, sdílení a výměnu informací. Součástí platformy je i účast několika domácích a zahraničních promotérů, která umožní navázaní nových profesních vztahů, rezidence a představení v partnerských zemích. Prezentace choreografů na festivalu je podle výběru tvůrce buď krátkou ukázkou z již existující choreografické práce, nebo sdílením projektových návrhů formulovaných během platformy. Festivalové publikum a hostující profesionálové tak mohou nahlédnout  do způsobu přemýšlení, cítění, estetické volby a zpracování choreografického nápadu mladých tvůrců a to neformálním, velmi dynamickým a unikátním způsobem.

Místo: Meeting point

Podpora: