KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Lali Ayguade Company: Incognito

20.00
Photo: Win Lanser
Photo: Win Lanser

Fragmenty duetu Incognito jsou součástí krátkého filmu TIMECODE režiséra Juanjo Giméneze, který získal Zlatou Palmu v Cannes, ceny Goya a Gaudí a byl nominován na Oskara.

Duet Incognito je vysoce umělecky propracovaná choreografie, fascinující soulad pohybové poezie, plynulosti, emocí a modernosti vyvolává až hypnotický zážitek. Incognito je živelné a zároveň kultivované, energické, ale i něžné. Sledování dvou skvělých tanečníků, jak dovádějí a s lehkostí plují po prostoru nenechá diváka ani na chvilku v klidu, každý okamžik je výjimečný a fascinující bohatostí pohybových tvarů. Choreografka Lali Ayguadé skrze tanec a umělecký dialog zobrazuje střetávání konkrétnosti a abstrakce tak, jak jej každodenně zažíváme a přináší divákovi skutečný zážitek.

„Lidské tělo je koneckonců z pohledu vesmíru malé, ale naše představivost nám umožňuje jít za fyzické hranice a tvořit bez omezení. Síla mysli je podceňovaná, mysl je vzácný nástroj, díky němuž se vše, co propojíte s tělem, stane další cestou k výzkumu a k dosahování virtuosity.“ Lali Ayguadé

Lali Ayguadé Company (ESP)

Tanečnice a choreografka Lali Ayguadé pochází z Barcelony, ale působí po celém světě. Má za sebou mnoho mezinárodních projektů a často spolupracuje na představeních nového cirkusu (Baró d'Evel, Joan Ramon Graell-ředitel Asociace cirkusů v Barceloně, akrobat Julian Sicard). V roce 2012 vytvořila trio Little Me pro Festival in Mercat de les Flors v Barceloně a pro výročí Ramona Llula připravovala s Joan Català a Jordi Molinou projekt Encontre. Byla nominována na Critics awards of London v roce 2010 jako “výjimečná tanečnice" a v roce 2014 jako "nejlepší tvůrce". V roce 2016 byla také nominována jako nejlepší tanečnice na cenu kritiků "Recomana.cat". Hrála v krátkém filmu TIMECODE, který získal Zlatou Palmu na festivalu v Cannes, cenu Goya, cenu Gaudi, a v roce 2016 byl nominován na Oskara. Lali spolupracovala i se slovenským choreografem Antonem Lachkym, jedním ze zakladatelů tanečního kolektivu Les Slovaks.