KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

KoresponDance na Trojském zámku

18.00
Jordi Galí: Nebe. Trojský zámek 2016
Jordi Galí: 22 Callioux Foto: archiv Foco alAire, publikováno s laskavým svolením souboru Jordi Galí: Nebe. Trojský zámek 2016 Jean Gaudin a Sébastien Fournier Žďár 2016, foto: Dragan Dragin Foto: archiv Foco alAire, publikováno s laskavým svolením souboru

Přijďte ochutnat festival KoresponDance na Trojský zámek. Čeká na vás bohatý program, festivalová atmosféra a představení kompletního žďárského programu.

Ukázka z hudebního repertoáru Ghana Dance Ensemble

Ghana Dance Ensemble je vlajkovou lodí v profesionální celosvětové reprezentaci Ghany a jejího hudebního a tanečního dědictví, a to na základě kvalitní odborné práce a experimentálního výzkumu, pod vedením Bena Obida Ayettey udržuje autenticitu tradic, ale zároveň nadále rozšiřuje repertoár a zkoumá tanec a hudbu jako výrazový prostředek současných otázek. 

Sébastien Fournier

Kontratenorista Sébastien Fournier se specializuje se na starou hudbu, jako sólista vystoupil na mnoha festivalech v Evropě a v Hongkongu. Je zakladatelem sboru barokní hudby Sprezzatura, který má mimo jiné bohaté zkušenosti s popularizací staré hudby. Od roku 2010, kdy reprezentoval Francii na EXPO v Šanghaji, intenzivně spolupracuje s čínskými umělci. Zahrady Trosjkého zámku nechá rozeznít několika barokními áriemi. 

Jordi Galí: 22 Callioux

22 Callioux je představením pro jednoho tanečníka –  performera a 22 kamenů. Je současně sólovým vystoupením i typem elementární instalace, která zkoumá paradoxní a poetický vztah mezi rovnováhou a váhou. 

Foco alAire: LOStheULTRAMAR

Duch Mexika a aztéckých kultur procházející Trojským zámkem v podobě jakéhosi novodobého kmene vás překvapí, okouzlí, rozjitří vaše emoce a dost možná vás strhne natolik, že se k jeho průvodu přidáte.

Projekt je realizován ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy.

Podpora: