KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Go to Europe

16.00
BANDART Productions (HU): Dancing Graffiti
BANDART Productions (HU): Dancing Graffiti BANDART Productions (HU): Dancing Graffiti BANDART Productions (HU): Dancing Graffiti BANDART Productions (HU): Dancing Graffiti

Sonda do rozmanité práce současných tvůrců z několika zemí světa. Kam se ubírá současná taneční tvorba v mezinárodním kontextu? Dynamická prezentace krátkých výstřižků z uměleckých prací ambiciózních evropských umělců.  

Prezentace účastníků hned dvou mezinárodních projektů Roundabout Europe (BANDART Productions, Upswing) a Go to Europe. 

Roundabout Europe vytváří síť uměleckých rezidencí a festivalů outdorového umění se zaměřením na umělce či soubory, které jsou buď na začátku své profesní dráhy nebo by rádi své umění obohatili či posunuli novým směrem. Projekt Roundabout Europe připravilo pět hlavních partnerů, ředitelů etablovaných outdoorových festivalů z Evropy: festival KoresponDance (Česká republika), Imaginarius (Portugalsko), Out There (UK), Festival Passage (Dánsko) a Festival Spoffin (Nizozemsko), který je koordinátorem projektu.

Projekt Roundabout Europe je spolufinancován Evropskou unií v rámci programu Kreativní Evropa. 

Go to Europe je projekt Centra choreografického rozvoje SE.S.TA, který nabízí umělcům možnost rozvíjet techniky self-promotion a současně rozšiřovat svůj network. 

BANDART Productions (HU)

BANDART Production je spoluprací dvou maďarských umělců: Katalin Lengyel a Szabolcs Tóth-Zs. Charakteristickým rysem jejich tvorby je kombinace nejnovějších interaktivních technologií a vizuálně ohromující performance. Jejich práce získala několik ocenění a byla uvedena na více než devadesáti mezinárodních festivalech na čtyřech kontinentech. Nedávno jejich show dostala „zlatý bzučák“ v maďarské TV show Got Talent. Na KoresponDance uvidíte ukázku z mnohonásobně oceněného interdisciplinárního představení pouličního divadla, které unikátním způsobem kombinuje tanec s živým digitálním grafitti. 

Upswing (UK)

Upswing je přední novocirkusová skupina, která pod vedením Vicky Amedume propojuje artistické techniky ve vzduchu s tancem, divadlem, textem a multimédii. Upswing má elektrizující repertoár, který pravidelně představuje na mezinárodní úrovni a prostřednictvím kterého šíří myšlenku, že velký cirkus je o vyprávění příběhů, které spojují lidi.  

Viktor Černický (CZ/SK)

Viktor Černický je tanečník a choreograf, který se dlouhodobě věnuje výzkumu Tělo jako objekt / Objekt jako tělo. Jeho práce, často vystavěny z hledání vztahu mezi subjektivním tělem performera a objektu, se vyvíjejí do hraničních forem na pomezí tance, fyzického divadla, performance a cirkusu. Na KoresponDance uvede ukázku ze sóla PLI (2018), které si z letošní České Taneční Platformy odvezlo Hlavní cenu poroty a Cenu diváků. PLI je představení, ve kterém se jediný aktér po vzoru barokního filozofa G. W. Leibnize vrhá do schizofrenní rekonstrukce světa. Barokní robustnost je nahrazena jasně vymezeným prostorem, a těžkopádné narůstání motivů kompenzuje materiální minimalismus 22 židlí. Architektura prostoru nebo dizajn našeho myšlení - PLI je fyzickou reflexí, která konfrontuje křehkou stabilitu těchto struktur s neproměnnou dynamikou člověka.

Podpora: