KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Petra Fornayová & Cluster Ensemble & Vysočina Comunity: Dance with Changing Parts

18.30
Photo: archiv Petra Fornayová

Deset skvělých hudebníků z Cluster ensemble a padesát tanečníků napříč všemi generacemi, to je letošní komunitní projekt, který uvede slovenská umělkyně Petra Fornayová a doprovodí působivá hudba Philipa Glasse. 

Senioři z Vysočiny se po loňském famózním úspěchu vrací na místo činu a berou s sebou další desítky účastníků. Přijďte se podívat na grandiózní komunitní projekt a poslechnout si světově etablovanou interdisciplinární skupinu Cluster ensemble a jejich provedení Music with Changing Parts.  

Dance with Changing Parts bylo zahajovacím představením festivalu Opera Nova 2018 v pražském Národním divadle, za což je nominováno na Cenu za umění Nadace Tatrabanky 2018.Cluster ensemble vydal nahrávku Music with Changing Parts přímo pod značkou vydavatelství Philipa Glasse: Orange Mountain Music. 

Místo: meeting point

Uvedení představení na KoresponDance z veřejných zdrojů podpořil fond na podporu umění SR. 

Dále děkujeme za spolupráci Základní umělecké škole Žďár nad Sázavou a Haně Ludvíkové. 

Petra Fornayová (SK)

Petra Fornayová je režisérka, choreografka, interpretka, herečka a publicistka. Vytvořila řadu autorských divadelně-tanečních představení, spolupracovala s mnoha choreografy, režiséry a hudebníky. Její autorská představení byla uvedena na festivalech v Čechách, na Slovensku i jinde po Evropě. Spoluzaložila divadlo A4, založila a řídí festival NuDance Fest a je členkou redakční rady magazínu pro současné umění VLNA. Za roli ve filmu Juraje Lehotského Nina byla nominovánaa na cenu Slnko v sieti 2018.

Cluster ensemble (SK)

Cluster ensemble je interdisciplinární umělecká skupina, která vznikla v roce 2009 okolo slovenského hudebníka Ivana Šillera. Volné uskupení hostujících umělců soustředěných kolem umělecké dvojice Šiller a Király pravidelně koncertuje na domácích i zahraničních pódiích. Soubor se věnuje především interpretaci děl současných skladatelů a hudebních osobností 20. století, autorským a edukačním projektem. Dodnešního dne se souborem spolupracovalo téměř padesát hudebníků, tanečníků, výtvarníků a dalších umělců z Evropy a USA. Jejich debutové album Cluster ensemble Plays Philip Glass vyšlo i v Americe pod značkou vydavatelství Philipa Glasse: Orange Mountain Music. 

Umělecký vedoucí, elektrické varhany: Ivan Šiller
Supervize intermédií, elektrické varhany: Fero Király
Elektrické varhany: Zuzana Biščáková
Tenor a soprán saxofon: Nikolaj Nikitin
Klarinet a basklarinet: Branislav Dugovič
Klarinet: Martin Adámek
Flétna: Veronika Vitázková, Fabian Franco Ramirez
Horna: Robert Kolář
Marimba: Lenka Novosedlíková

Podpora: