KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Ateliery pro publikum: tanec, divadlo, nový cirkus

16.00

Ať už jste dítě nebo dospělý, máte umělecké zkušenosti nebo jste nikdy netančili ani na zábavě, pro vás všechny jsou otevřené ateliery se zkušenými lektory. Přijďte skrze hru a tvořivá cvičení rozvíjet svůj smysl pro pohyb.

Marta Trpišovská

Tanečnice, pedagožka a choreografka absolvovala Konzarvatoř Duncan centre a HAMU, bakalářská studia, obor taneční věda. Zároveň prošla studijním pobytem na Brighton University obor tanec s vizuálním uměním. Od roku 2001 se pohybuje na české taneční scéně, je zakládající členkou taneční skupiny Nanohach, na jejíž činnosti se aktivně podílela v letech  2004-2011, věnuje se vlastní tvorbě (obdržela II. a III.cenu mezinárodní choreografické soutěži Cena Jarmily Jeřábkové a několik nominací na cenu Sazky). Choreograficky spolupracovala s divadly Nablízko a Minor. Pedagogickou činnost měla možnost rozvíjet především na Konzervatoři Duncan centre v letech 2001-2009), kde vyučovala současný tanec a tvorbu. V letech 2006 -2012 úzce spolupracovala s divadlem Bratří Formanů. V současné době připravuje společně s Leou Švejdovou a Nanohach autorské představení Den a noc a noc a den, jako choreograf a interpret nový projekt Dagmar Peckové "Wanted" a také se podílí projektu Škola tančí s Centrem choreografického rozvoje SE.S.TA.

 
Lukáš Bouzek

Absolvent KALD DAMU (obor herectví). Lektor kreativních dílen v ČR, Mexiku, Německu a Bulharsku. Člen divadelní skupiny Loutky bez hranic, se kterou hraje loutkové divadlo pro děti od jednoho do sta let. Se svými spolužáky z DAMU založil skupinu Lachende Bestien, jejíž domovskou  scénou je divadlo Venuše ve Švehlovce. Spolupracuje s divadlem Alfred ve dvoře jako lektor dětského divadelního ateliéru "Alfred Junior". Hraje na bicí v hudební skupině VOBEZDUD.

 
Ondřej Holba 

Herec, mim, žonglér, klaun a lektor. Absolvent AMU v Praze na katedře Pantomimy. Specializuje se na autorské pohybové divadlo, nový cirkus a výuku cirkusových technik. Několik let lektoruje cirkusovou školu a školku pro děti v centru pro nový cirkus, Cirqueon. Pravidelně navštěvuje workshopy a masterclass významných zahraničních lektorů v oblastech žonglování, pantomimy, tance, akrobacie a clownerie. Jeho tvorbu významně ovlivnily zejména Taina Mäki-Iso (FIN), Nola Rae (GB), Sumako Koseki (JAP), James Donlon (USA) a Eric Davis (USA). Rád váže knihy, vyrábí masky a kreslí.