KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Workshop s architekty

14.00

Ve výtvarné dílně zveme ke svobodné hře s prostorem inspirovaným barokním prostorem zámku.
V sobotním odpoledni se děti promění ve studenty architektury a seznámí se se základními principy a technikami, které architekti využívají. Budeme rozvíjet fantazii a kritické myšlení a odbourávat stereotypy. (90min.)

Petr Jakšík

Lektor je absolventem FA VUT Brno a částečně ETSAV ve Valencii. V současné době pracuje v ateliéru A8000 v Praze jako senior architekt. Příležitostně pod jménem JAKSIK+ (ne)učí děti architekturu, navrhuje scénografie, nebo realizuje instalace spolu s arch. kanceláří MAK. Účastnil se a zároveň spolupořádal některé workshopy zaměřené na roli architektury ve společnosti. Praxi ve svém oboru získal v ateliérech v Praze, ve Španělsku a ve vlastní praxi. Z realizovaných projektů interiér bytu Banderi ve Warszavě, startup Starcube a restauraci Asahi v Brně ve spolupráci s RO_AR, scénografie pro Divadlo na cucky a realizace v A8000.

Martina Grimmová

Lektorka je absolventkou Oboru Pozemní stavby a architektura na FS ČVUT Praha. Spoluzakladatelka ateliéru Grimm Architekti. Praxi ve svém oboru získala v architektonických ateliérech v Torontu, Šanghaji a v Praze. Pořadatelka týdenního prázdninového workshopu spojeného s poznáváním prostoru, ve kterém žijeme. Z realizovaných projektů Skatepark ve Žďáru nad Sázavou, Nástavba Bytového domu v Dalečíně.  V současnosti příprava realizace Nádražní ulice ve Žd´áru nad Sázavou.