KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

KoresponDance online

14.–16. 8. 2020

KoresponDance online je sada devíti filmů z pozvaných představení KoresponDance 2020 exkluzivně připravená pro celosvětové publikum ve výjimečných zámeckých lokacích. A některé filmy můžete vidět přímo na festivalu!

V letošním komplikovaném roce plném změn, nejistoty a odročování jsme se rozhodli podpořit české umělce a letní festival KoresponDance 2020 zachránit, a to v momentě, kdy všechny festivaly v našem okolí i v zahraničí program rušily, nebo posunovaly na podzimní až zimní termín. Abychom mohli konání festivalu garantovat, a to alespoň online, od jara jsme připravovali koncept a produkci videozáznamů. Natáčení probíhalo v květnu a v červnu 2020 převážně na zámku ve Žďáru nad Sázavou, ve dvou případech v Praze. Specifická místa na natáčení jsme pečlivě vybírali s každým z choreografů, kameramanem Toni Laznikem a technickým ředitelem Františkem Fabiánem. Každé představení jsme společně adaptovali na specifický zámecký prostor a odhalujeme tak divákům ta zámecká místa, která nejsou běžně přístupná veřejnosti. Doufáme, že jsme tak natáčenému představení přidali špetku tajemnosti a nové příchuti.

Filmy uvidíte na našem Facebooku, YouTube, na Mall.TV, na facebookových profilech Českých center a některé také během festivalu přímo na Zámku.

Na této stránce budeme postupně zveřejňovat podrobnosti a před začátkem KoresponDance online tu najdete i odkazy, kde se dívat. Filmy onůine poběží dle stejného programu, jako představení na místě. A nebo prostě sledujte náš Facebook

Natáčeli jsme