KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

James Batchelor and Collaborators: HYPERSPACE

18.20
Photo: James Batchel
Photo: James Batchel

Velmi fyzické sólo jednoho z nejúžasnějších australských tanečních umělců současnosti se zrodilo díky jedinečné zkušenosti z vědecké expedice na Antarktidu. Aerowaves Twenty19 zařadil HYPERSPACE mezi dvacet nejlepších tanečních představení v Evropě.

V kontemplativní performanci Jamese Batchelora se zřetelně zrcadlí úsilí o vytvoření dialogu mezi vědeckým a uměleckým výzkumem. HYPERSPACE je vidění těla prismatem kosmologie, mapování vesmíru v těle obsaženého i tělo obklopujícího. Choreografie zdůrazňuje křehkost a smrtelnost těla a v detailu, v jakém s ním pracuje, je naprosto fascinující. James Batchelor má v sobě silnou touhu zkoumat, jeho práci stojí za to vidět a stojí za to o ní přemýšlet. HYPERSPACE je ukázkou minimalistické, a přesto kolosální preciznosti a důkazem, že i malý pohyb může být fyzickým mistrovstvím. 

Pražský program KoresponDance bude uveden v prostoru pražské Invalidovny a vstup je zdarma. 

James Batchelor and Collaborators (AU)

James Batchelor and Collaborators jsou skupina nezávislých tanečních umělců z Austrálie. Choreografa Jamese Batchelora, kreativní producentku Bek Berger a skladatele Morgana Hickinbothama, kteří skupinu vedou, spojuje jedinečná preciznost a tendence pracovat s rozmanitými tématy. Jejich práce s tělem je známá svou vizuální čistotou, architektonickou kompozicí a rytmickou hravostí. James Batchelor and Collaborators se pravidelně představují jak v Austrálii, tak v Evropě, navštívili již řadu mezinárodních festivalů a James Batchelor je držitelem několika ocenění.