KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Monica Delgadillo Aguilar & ROSA: Songs of a dream

16.00, zimní stadion
klienti denního stacionáře ROSA v Bystřici nad Pernštejnem
Monica Delgadillo Aguilar klienti denního stacionáře v Bystřici nad Pernštejnem

Mexická choreografka působící v Rakousku připravila speciálně pro KoresponDance projekt s klienty denního stacionáře ROSA z Bystřice nad Pernštejnem.

V popředí práce Monici Delgadillo stojí jako vůdčí elementy interakce, radost z tance a simbiotické propojení elementů: možnost a omezení. Cílem společného projektu Songs of a Dream (Písně ze snu) s Charitou a denním stacionářem ROSA je, aby účastníci objevili současný tanec jako prostředek tvůrčí výměny, aby rozvíjeli svůj vlastní pohybový slovník a dokázali se vyjádřit v prostoru, kde neexistují předsudky. Delgadillo choreograficky a dramaturgicky zpracovává tvůrčí a umělecký potenciál všech participantů v souznění s hudbou Bohuslava Martinů. 

Monica Delgadillo Aguilar (MX/AT)

Monica Delgadillo Aguilar se narodila v mexické Guadalajara, dokončila studium klasického baletu a současného tance a spolupracovala s různými tanečními společnostmi v Guadalajara i v Mexico City. Od roku 1999 v Německu účinkovala v produkcích zahrnujících tanec, divadlo a hudební divadlo. Od roku 2011 je uměleckou ředitelkou a choreografkou komunitního tanečního programu Tanz die Toleranzve Vídni. Je mezinárodně zapojena do vývoje, plánování a realizace participativních tanečních projektů a pracuje jako senior poradce v této oblasti.

Podpora: