KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Go to Europe!: performance

11.00, Zámek
BANDART Productions: Dancing Graffiti
BANDART Productions: Dancing Graffiti BANDART Productions: Dancing Graffiti

Sonda do rozmanité práce současných tvůrců z několika zemí světa. Kam se ubírá současná taneční tvorba v mezinárodním kontextu? Dynamická prezentace krátkých výstřižků z uměleckých prací ambiciózních evropských umělců.  

Prezentace účastníků hned dvou mezinárodních projektů Roundabout Europe (BANDART Productions, Upswing) a Go to Europe!. 

Roundabout Europe vytváří síť uměleckých rezidencí a festivalů outdorového umění se zaměřením na umělce či soubory, které jsou buď na začátku své profesní dráhy nebo by rádi své umění obohatili či posunuli novým směrem. Projekt Roundabout Europe připravilo pět hlavních partnerů, ředitelů etablovaných outdoorových festivalů z Evropy: festival KoresponDance (Česká republika), Imaginarius (Portugalsko), Out There (UK), Festival Passage (Dánsko) a Festival Spoffin (Nizozemsko), který je koordinátorem projektu.

Projekt Roundabout Europe je spolufinancován Evropskou unií v rámci programu Kreativní Evropa. 

Go to Europe! je projekt Centra choreografického rozvoje SE.S.TA, který nabízí umělcům možnost rozvíjet techniky self-promotion a současně rozšiřovat svůj network. 

BANDART Productions (HU)

BANDART Production je spoluprací dvou maďarských umělců: Katalin Lengyel a Szabolcs Tóth-Zs. Charakteristickým rysem jejich tvorby je kombinace nejnovějších interaktivních technologií a vizuálně ohromující performance. Jejich práce získala několik ocenění a byla uvedena na více než devadesáti mezinárodních festivalech na čtyřech kontinentech. Nedávno jejich show dostala „zlatý bzučák“ v maďarské TV show Got Talent. 

Waltraud Brauner (AT)

Waltraud Brauner (AT) je vídeňská performerka, vystudovala užité umění a současný tanec. Zúčastnila se řady výstav, performancí a projektů v Rakousku i v zahraničí a získala několik stipendií. Pracuje v různých oblastech vizuálního a divadelního umění a zajímá se o rozvoj různých způsobů interakce s publikem.

Podpora: