KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Go to Europe!: performance

11.00, Zámek
Upswing
Upswing Upswing

Sonda do rozmanité práce současných tvůrců z několika zemí světa. Kam se ubírá současná taneční tvorba v mezinárodním kontextu? Dynamická prezentace krátkých výstřižků z uměleckých prací ambiciózních evropských umělců.  

Prezentace účastníků hned dvou mezinárodních projektů Roundabout Europe (BANDART Productions, Upswing) a Go to Europe!. 

Roundabout Europe vytváří síť uměleckých rezidencí a festivalů outdorového umění se zaměřením na umělce či soubory, které jsou buď na začátku své profesní dráhy nebo by rádi své umění obohatili či posunuli novým směrem. Projekt Roundabout Europe připravilo pět hlavních partnerů, ředitelů etablovaných outdoorových festivalů z Evropy: festival KoresponDance (Česká republika), Imaginarius (Portugalsko), Out There (UK), Festival Passage (Dánsko) a Festival Spoffin (Nizozemsko), který je koordinátorem projektu.

Projekt Roundabout Europe je spolufinancován Evropskou unií v rámci programu Kreativní Evropa. 

Go to Europe! je projekt Centra choreografického rozvoje SE.S.TA, který nabízí umělcům možnost rozvíjet techniky self-promotion a současně rozšiřovat svůj network. 

Tobias M. Draeger (GE)

Tobias M. Draeger je původně z Německa, ale sám o sobě říká, že je nomád. Ve své tvorbě smývá hranice tance, fyzického divadla a osteopatie. Jeho práce se často zaměřují na fyzičnost performera i publika a na rozvoj intuitivních vztahů s a mezi členy publika. Tobias je držitelem několika ocenění, například Award of the year for Contemporary Dance in Latvia 2017.

Roni Chadash (IL)

Roni Chadash, je nezávislá tanečnice, choreografka a pedagožka se sídlem v Tel-Avivu. Spolupracovala s různými nezávislými choreografy v Izraeli i v zahraničí. Roni za svou tvorbu získala řadu ocenění a hostovala po celém světě. Koncem roku 2018 získal Roni izraelské ocenění Ministerstva kultury pro mladé choreografy.

Upswing (UK)

Upswing je přední novocirkusová skupina, která pod vedením Vicky Amedume propojuje artistické techniky ve vzduchu s tancem, divadlem, textem a multimédii. Upswing má elektrizující repertoár, který pravidelně představuje na mezinárodní úrovni a prostřednictvím kterého šíří myšlenku, že velký cirkus je o vyprávění příběhů, které spojují lidi.  

Podpora: