KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Foco alAire & Iva Bittová & Vysočina Seniors

Zámek Žďár
Foco alAire & Seniors 2018, foto: Dragan Dragin

V roce 2018 zaznamenaly velký divácký i mediální ohlas seniorky z Vysočiny, když s nimi mexická skupina Foco alAire připravila představení LOStheULTRAMAR & Vysočina Seniors, proto pro rok 2020 zve KoresponDance Foco alAire producciones znovu, k další komunitní spolupráci a tentokrát u toho bude i Iva Bittová!

Foco alAire producciones (MX) 

Foco al Aire je nonkonformní mexické uskupení multižánrových umělců, které společně vedou dvě výrazné osobnosti, socioložka, spisovatelka a režisérka Marcela Sanchez Mota a Octavio Zeivy, který je od roku 2011 člen National Creators System (SNCA) FONCA. Do své rozmanité tvorby promítají společnou vášeň pro vizuální umění, kinematografii, fotografii, hudbu, literaturu a samozřejmě pro divadlo. Marcela a Octavio spolu s celým souborem vyzývají k hravosti, ironii a k zpochybňování sama sebe i ostatních 
a vyjadřují přesvědčení, že teorie a praxe jsou neoddělitelné a že fyzično postrádá smysl bez základního intelektuálního obsahu. 

Iva Bittová (CZ)

Iva Bittová je česká zpěvačka, houslistka a herečka. Patří k nejvýraznějším osobnostem české alternativní hudební scény a je držitelkou řady ocenění v oblasti hudby i filmu.