KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Žijeme Tancem

Zámek Žďár
Roni Chadash, foto: Dragan Dragin

Nový projekt imerzivního divadla ŽIJEME TANCEM v produkci KoresponDance poskytne divákům jedinečnou příležitost ponořit se do tanečního umění a do všech složek, které tvoří taneční představení. Projekt se opírá o unikátní Muzeum nové generace a genia loci Zámku Žďár ve spojení s uměleckými schopnostmi českých i světových tvůrců. Projekt propojí čtyři existující představení vysoké umělecké kvality ve fascinující smyslové cestě za různými elementy jednotlivých uměleckých děl, které si bude publikum moci vyzkoušet na vlastní kůži. ŽIJEME TANCEM je cestou do hlubin umění, světa imaginace a interaktivních zážitků. 

Na projektu se bude podílet choreograf, scénograf, light designer, videomaker a sound designer, aby společně namíchali tento barvitý koktejl určený nejširšímu publiku. 

Montréal Danse (CA) 

Montréal Danse je kanadská taneční skupina s třicetiletou tradicí a repertoárem, na kterém se vystřídalo přes 50 děl uvedených v Quebecku i po celém světě. Téměř deset let je soubor zapojen do komunity Tanec proti násilí, kdy jeho členové realizují workshopy pro ženy, které se staly obětmi domácího násilí. Uměleckou ředitelkou Montréal Dansé je tanečnice, choreografka, dramaturgyně a pedagožka mezinárodního významu Kathy Casey. 

Upswing (UK)

Upswing je přední novocirkusová skupina, která pod vedením Vicky Amedume propojuje artistické techniky ve vzduchu s tancem, divadlem, textem a multimédii. Upswing má elektrizující repertoár, který pravidelně představuje na mezinárodní úrovni a prostřednictvím kterého šíří myšlenku, že velký cirkus je o vyprávění příběhů, které spojují lidi.  

James Batchelor and Collaborators (AU) 

James Batchelor and Collaborators jsou skupina nezávislých tanečních umělců z Austrálie. Choreografa Jamese Batchelora, kreativní producentku Bek Berger a skladatele Morgana Hickinbothama, kteří skupinu vedou, spojuje jedinečná preciznost a tendence pracovat s rozmanitými tématy. Jejich práce s tělem je známá svou vizuální čistotou, architektonickou kompozicí a rytmickou hravostí. James Batchelor and Collaborators se pravidelně představují jak v Austrálii, tak v Evropě, navštívili již řadu mezinárodních festivalů a James Batchelor je držitelem několika ocenění. 

Roni Chadash (IL) 

Roni Chadash je nezávislá tanečnice, choreografka a pedagožka se sídlem v Tel-Avivu. Spolupracovala s různými nezávislými choreografy v Izraeli i v zahraničí. Roni za svou tvorbu získala řadu ocenění a hostovala po celém světě. Koncem roku 2018 získala Roni ocenění izraelského Ministerstva kultury pro mladé choreografy.