KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Letkyně

17.00
Foto: Adéla Vosičková
Foto: Adéla Vosičková Foto: Adéla Vosičková Foto: Adéla Vosičková

Holektiv: Letkyně

Pojďte si s námi splnit sen o létání a zkusit si, jaké to je ztratit hlavu v oblacích! Tři odhodlané letkyně přímo na Pivovarském dvoře sestrojí letadlo a vy určitě uvěříte, že vzlétne nad zámek! 

Letkyně jsou poetickou sondou do beztížného světa letectví, kde jsou výšiny, lety i pády jakousi analogií světa artistů. Vysoká akrobacie, tanec i herectví v pouličním představení, které vás okouzlí atmosférou prvních aeroplánů i ladností ženské akrobacie a kdo ví, třeba se i z vás stane pilot. 

Holektiv

Soubor Holektiv, který je tvořen trojicí performerek: Andreou Vykysalou, Evou Starou a Karolínou Křížkovou, působí na české kulturní scéně od roku 2016. Holektiv patří v současnosti k nejproduktivnějším představitelům „nové krve“ v oblasti fyzického divadla a nového cirkusu, vystupuje po celé České republice i v zahraničí. Soubor si za dobu svého působení vytvořil jedinečný umělecký rukopis, díky kterému oslovuje i ty diváky, kteří jinak o oblast tanečního divadla nejeví zájem. V roce 2020 byl Holektiv s představením Letkyně vybrán do prestižního mezinárodního programu Roundabout Europe, jehož zástupcem v ČR je právě KoresponDance.

Za podpory: La Fabrika, HAMU, Cirqueon, Cooltour, KinoNekino, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Art District Praha 7.