KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Karneval zvířat

10.00
Foto: Alice Hrubá
Foto: Diana Dobrescu Foto: Pavlína Schultz Foto: Vojtěch Brtnický

Barbora Látalová a kol.: Karneval Zvířat

Interaktivní taneční představení pro děti a mládež, které vzniklo na motivy stejnojmenné hudební suity francouzského skladatele Camille Saint-Saënse. 

Inscenace propojuje pohyb a tanec s videoprojekcemi, originální hudbou, zvuky a v neposlední řadě akcentuje i hru světla a stínu, ticha a nehybnosti. Tvůrci se nechali inspirovat rozmanitým světem živočišné říše, vydali se pod zem, vzlétli na nebe, potopili se do hlubin i ztratili v trávě, a zároveň vytvořili mnohá nová, roztodivná stvoření. A díky dětským divákům, kteří jsou přítomni na jevišti od počátku do konce, vznikají pokaždé další nové bytosti. Přijďte se s námi ponořit do světa velké zvířecí fantazie!

Na interaktivní představení navazuje pohybová, hudební a výtvarná dílna s tvůrci. Děti si pohybem a tancem vyzkouší, jaké to je ocitnout se v živočišné říši, zaposlouchají se do hudby a vymyslí nové, své zvuky, a nakonec je čeká výtvarná reflexe.

Karneval zvířat získal Cenu diváků a Cenu za světelný designu, Česká taneční platforma 2014

Barbora Látalová

Barbora Látalová absolvovala na Konzervatoři Duncan centre v roce 1997. Je tanečnice, choreografka a taneční pedagožka pokládající si stále nové otázky a pro své další vzdělávání neváhá vycestovat za novými příležitostmi. Je interpretkou v několika projektech zároveň, ať již pro mezinárodní divadelní soubor Nie d´Alex Byrne, pro díla českých choreografů nebo v neposlední řadě také v představeních pro děti. Choreograficky se spolupodílela s Veronikou Švábovou na představení Od začátku do konce či na představení Údolí. Její vlastní choreografie Margharetha vypravuje získala v roce 2012 nominaci České taneční platformy za interpretaci. Jako pedagožka působila 3 roky v profesionální herecké škole v Norsku a v současnosti vyučuje taneční výchovu na ZŠ v Praze v rámci projektu Tanec školám.

Producent: OSTRUŽINA z.s.

www.ostruzina.eu

Koproducent: Tanec Praha z.ú.

Délka představení: 75 min.

Představení vzniklo za podpory: Hlavní město Praha, MČ Praha 3, Ministerstvo kultury ČR, Nadace Život umělce 

Partneři: Francouzský institut v Praze, Studio Truhlárna, Lunchmeat, VOSTO5, Strašnické divadlo