KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Kaffeeklatsch

12.00
Foto: Dita Havránková
Foto: Dita Havránková Foto: Dita Havránková

Holektiv: Kaffeeklatsch

Kávovar svítí. Káva teče. Kaffee! Ženy sedí. Klevetí. Klatsch! Kaffeeklatsch. Divadelní představení s tancem, akrobacií a kávou plné hravosti, naivní poetiky a nekončící řady komických situací. 

Pojem Kaffeeklatsch neboli klevetění u kávy pochází z období první poloviny 19.století, kdy ženy nemohly navštěvovat veřejné kavárny, a tak se začaly na kávu a povídání střídavě scházet ve svých domácnostech. Muži tomuto zvyku začali říkat Kaffeeklatsch. Taškařice třech novocirkusových umělkyň kolem záludného kávovaru, která je určena, jak se později ukáže, nejen milovníkům kávy. Kaffeeklatsch je skvělá akrobatická klauniáda pro celou rodinu. 

Holektiv

Soubor Holektiv, který je tvořen trojicí performerek: Andreou Vykysalou, Evou Starou a Karolínou Křížkovou, působí na české kulturní scéně od roku 2016. Holektiv patří v současnosti k nejproduktivnějším představitelům „nové krve“ v oblasti fyzického divadla a nového cirkusu, vystupuje po celé České republice i v zahraničí. Soubor si za dobu svého působení vytvořil jedinečný umělecký rukopis, díky kterému oslovuje i ty diváky, kteří jinak o oblast tanečního divadla nejeví zájem. V roce 2020 byl Holektiv s představením Letkyně vybrán do prestižního mezinárodního programu Roundabout Europe, jehož zástupcem za ČR je právě KoresponDance.

Za podpory: HAMU, La Fabrika, Cirqueon, Cooltour, De‘Longhi, KC Zahrada, Art District Praha 7, Nadace Život umělce, Nová síť