KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

LeŤ

18.00
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický Foto: Vojtěch Brtnický Foto: Vojtěch Brtnický

Markéta Stránská: LeŤ

Sólové taneční představení si hraje s myšlenkou, že každá odlišnost skýtá obohacující možnosti a jedinečné příležitosti. Aerowaves Twenty20 zařadil LeŤ mezi dvacet nejzajímavějších tanečních představení v Evropě.

Každá překážka je příležitostí a probouzí naši představivost, hravost a tvořivost. Markéta Stránská a její pohybová zkušenost ze života s jednou nohou, jednou protézou a dvěma francouzskými holemi je niterným zážitkem, jež se nezapomíná. LeŤ je nekonvenční a inspirativní performance, která hostovala už po celé České republice i v zahraničí a žďárské publikum ji teď bude moci vidět přímo v zámeckých kulisách, kde ji Markéta Stránská začala na umělecké rezidenci uvádět v život. 

Markéta Stránská

Markéta Stránská ve své tvorbě snoubí zkušenosti nejen choreografky a tanečnice, ale též loutkoherečky, performerky a v neposlední řadě i klauna. Do povědomí diváků se zapsala úspěšným debutem LeŤ a nově duetem s francouzským choreografem Jeanem Gaudinem s názvem …Or to Be. 

Projekt vznikl za podpory Ministerstva kultury ČR, Nadace život umělce, Nadace Charty 77 – Konto Bariéry a města Hradec Králové.

Koproducent projektu: Studio ALTA

Partneři projektu: Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, Francouzský institut v Praze, Divadlo Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla, Společenské centrum Trutnov UFFO, Centrum nezávislej kultury Záhrada.