KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Tohle všechno patří tobě

16.00
Foto: Pavel Doušek
Foto: Pavel Doušek Foto: Pavel Doušek

Jan Bárta, Aleš Čermák: Tohle všechno patří tobě – vol. II

Mentální postižení neexistuje, řekli by vám autoři performativního projektu Tohle všechno patří tobě, jde jen o perspektivu, jak se dívat na svět. A herci Jaroslava, Veronika, Martin a Josef jeden z možných úhlů nabízí. Tak se nechte zase trochu obohatit.    

KoresponDance pravidelně uvádí v programu rozličné komunitní projekty. V letošním roce však příprava takového projektu nebyla možná, a proto festival vyzval dvojici tvůrců Čermák & Bárta k uvedení jejich výjimečného představení Tohle všechno patří tobě – vol II. 

Jak název napovídá, inscenace nepřímo navazuje na první díl, který byl uveden před čtyřmi lety. Co se od té doby změnilo? Změnilo se vůbec něco? A pokud se opravdu něco změnilo, jakou to má podobu? Podobu vyprávění – pohádky? Knihy? Nebo třeba obezity?

Nezajímají nás odpovědi, ale jejich rozmanitost…

Aleš Čermák

Aleš Čermák je konceptuální umělec, vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze, opakovaně byl finalistou ceny Jindřicha Chalupeckého. Základní rys dosavadní umělecké tvorby Aleše Čermáka by mohl být poněkud zjednodušeně definován jako poetika sociálních forem. Toto směřování se dlouhodobě uskutečňuje na mezioborovém poli mezi performancí, literaturou a konceptuální prací s textem. Vedle prezentace své práce v podobě galerijních instalací, performancí či videí se v posledních letech svými aktivitami také čím dál tím více přibližuje divadelním formám. Aleš Čermák se ve své práci tematicky často dotýká sociálních a politických problémů současného světa a pozice člověka v něm.

Jan Bárta

Jan Bárta je performer, herec, režisér, mim, lektor, působí v oblasti dramaterapie a je jedním ze zakládajících členů kolektivu nezávislých umělců CreWcollective. Studoval dva roky na konzervatoři Duncan Centre odkud přešel na hudebně-dramatický obor pražské konzervatoře. V roce 2009 absolvoval na divadelní akademii Mime department of Hogeschool voor de Kunsten v Amsterodamu. Věnuje se jak vlastní, tak interpretační tvorbě a spolupracuje s řadou etablovaných umělců, souborů i divadel (VerTeDance, Divadlo bratří Formanů, Ponec – divadlo pro tanec, Divadlo Komedie atd.) a pravidelně je zván na české i zahraniční festivaly.