KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Enola

19.00
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický Foto: Vojtěch Brtnický Foto: Vojtěch Brtnický Foto: Vojtěch Brtnický

Eliška Brtnická: Enola

Novocirkusové sólo na zavěšené hrazdě inspirované tématem přeživších atomový výbuch v Hirošimě, legendou o tisíci jeřábech a japonskými estetickými koncepty. Syntéza japonské poetiky a brilantního artistického výkonu ve speciální adaptaci pro KoresponDance 2020 a zahradu karlínské Invalidovny. 

Eliška Brtnická opouští zajeté novocirkusové konvence, pracuje s hrazdou velmi neotřelým způsobem, na jeviště přináší jedinečný styl a silnou výtvarnou složku, vlastním tělem ilustruje skládání origami. Inscenace staví na fascinujících akrobatických prvcích, které jakoby mimochodem doplňují celou performanci. A je jen na divákovi, aby si během jejího sledování sám vystavěl příběh, který ho osloví… Protože jak říká sama Eliška, každý máme svoji malou válku a svoji tragédii. 

Vstup na celý program KoresponDance Praha je zdarma. 

Adresa konání KoresponDance Praha:

Studo ALTA – Invalidovna
Západní křídlo Invalidovny
Sokolovská 136/24
186 00 Praha 8-Karlín

* Ze závažných technických důvodů jsme bohužel museli zrušit předpremiéru nového představení Elišky Brtnické Hang Out. Za vzniklé komplikace a zklamání se omlouváme a věříme, že si stejně dobře užijete open air Enolu. 

Eliška Brtnická

Eliška Brtnická vystudovala obor Nonverbální divadlo na pražské HAMU, kde v roce 2018 dokončila také doktorský program s projektem o choreografii ve vzdušné akrobacii. V rámci doktorátu měla také v roce 2017 možnost absolvovat celoroční kurz cirkusové dramaturgie na prestižní francouzské cirkusové škole CNAC v Châlons-en-Champagne. V roce 2010 založila soubor Cirkus Mlejn. V posledních letech tíhne k výtvarnému pojetí svých inscenací (např. spolupráce se sochařem Čestmírem Suškou) a k site-specific (spolupráce s KIT - Copenhagen International Theatre). Působí také jako dramaturgyně mezinárodního festivalu Fun Fatale.