KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

16.30

Etta Ermini Dance Theatre: OQDA
Etta Ermini Dance Theatre
Etta Ermini Dance Theatre

Novocirkusová akrobacie a pouliční taneční styly v dojemném zkoumání kulturních rozdílů. Světová premiéra nové open-air show na KoresponDance Praha a první reprízy ve Žďáru nad Sázavou. 

Tři lidé, zadrženi na hranicích, předpojatí, hovořící různými jazyky a neschopni komunikovat, překlenují vzájemné předsudky pomocí nadsázky a humoru. Oqda („Uzel“ v arabštině) je inspirována náhodnými setkáními a improvizovanými rozhovory, postavy nejprve popisují své odlišnosti a pak objevují spoustu kreativních způsobů vyjádření a vzájemně se učí prvky svých disciplín. 

Adresa konání:

Studo ALTA – Západní křídlo Invalidovny
Sokolovská 136/24, Praha 8

Představení bude probíhat open-air, v případě velké nepřízně počasí bude posunut začátek, případně bude představení zrušeno. 

VSTUP NA KoresponDance Praha je ZDARMA, na workshop a do Vzletu je potřeba rezervovat místo:

Skupina Etta Ermini Dance Theatre (UK) se zformovala v roce 2005, jejich práce je založena na zkoumání lidských vztahů prostřednictvím ‘cross art’ forem, humoru a nonverbálního vyprávění. Díky svému interdisciplinárnímu přístupu zve do svých projektů umělce z různých oborů a vytváří představení pro divadla i open-air scénu. Na svém kontě má téměř desítku úspěšných projektů (např. představení Roadworks, Picnic, Bar Story či Culinary Duel), se kterými vystupuje jak ve Velké Británii, tak jinde ve světě.