KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

nedělní modrý festival 14.45

Etta Ermini Dance Theatre: OQDA
Etta Ermini Dance Theatre
Etta Ermini Dance Theatre

Novocirkusová akrobacie a pouliční taneční styly v dojemném zkoumání kulturních rozdílů. Světová premiéra nové open-air show na KoresponDance Praha. 

Tři lidé, zadrženi na hranicích, předpojatí, hovořící různými jazyky a neschopni komunikovat, se spolu dorozumívají a překlenují vzájemné předsudky prostřednictvím humoru, vyprávění a vlastních uměleckých technik. Oqda („Uzel“ v arabštině) je inspirována náhodnými setkáními a improvizovanými rozhovory, postavy nejprve popisují své odlišnosti a pak přichází na to, co mají společné, objevují spoustu kreativních způsobů vyjádření a vzájemně se učí prvky svých disciplín. Oqda je metaforou míru, překonávání předsudků a přijímání „druhého“ v rozmanité multikulturní společnosti. 

Zakoupením vstupenky získáváte vstup na celý nedělní modrý festival:

V přestávkách hudba, občerstvení a vůbec vše, co k festivalu patří. Areál sobotního modrého festivalu otevíráme v 14.15. 

VSTUPENKY

Skupina Etta Ermini Dance Theatre (UK) se zformovala v roce 2005, jejich práce je založena na zkoumání lidských vztahů prostřednictvím ‘cross art’ forem, humoru a nonverbálního vyprávění. Díky svému interdisciplinárnímu přístupu zve do svých projektů umělce z různých oborů a vytváří představení pro divadla i open-air scénu. Na svém kontě má téměř desítku úspěšných projektů (např. představení Roadworks, Picnic, Bar Story či Culinary Duel), se kterými vystupuje jak ve Velké Británii, tak jinde ve světě.