KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

L'Yeuse: No(s) terres

20.30, zimní stadion
Photo: archiv L'yeusse
Photo: archiv L'yeusse Photo: archiv L'yeusse zimní stadion mapa

Duet francouzského a srílanského tanečníka o podobnostech a odlišnostech, o tom, co nás spojuje a také o vztahu k půdě. Velmi současné téma v podání současného tance. Taneční poezie o tom, co znamenají kořeny. 

Sarath Amarasingam uprchl před válkou ze Srí Lanky. Olivier Renouf pochází z francouzského venkova. Spojuje je nejenom tanec, ale i pouto k zemi, ať už zpřetrhané nebo neporušené. S tím si hraje i samotný název představení „no terres“ – žádná země, „nos terres“ – naše země. Z čeho jsme vzešli? Co nás činí jedinečnými? No(s) terres se zrodilo z geografického vykolejení, z touhy zpochybňovat náš vztah k půdě, to, že někam patříme a z touhy konfrontovat předurčenost našich cest. Duet se naléhavě, a přesto s lehkostí vyjadřuje k složitosti toho, kým se cítíme být a jakou roli hraje, odkud pocházíme. 

ZIMNÍ STADION: Jungmannova 10, Žďár nad Sázavou

L'Yeuse (FR)

L'Yeuse založili v roce 2000 Olivier Renouf a Erika Zueneli. Jejich umělecký výzkum se dlouhodobě zabývá člověkem a jeho přirozeností, člověkem a přírodou, která ho obklopuje. Jejich práce se vyznačuje neustálým zpochybňováním choreografického rukopisu i formu vyjádření s cílem vytvořit vždy naprosto jedinečné dílo. Svá představení uvedli v řadě zemí Evropy i v Africe.