KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Cie Alexandra N’Possee: ZIG ZAG

19.00, zimní stadion
Photo: archiv Cie Alexandra N’Possee
Photo: archiv Cie Alexandra N’Possee Photo: archiv Cie Alexandra N’Possee Photo: archiv Cie Alexandra N’Possee zimní stadion

Woody-allenovské setkání na opuštěné lavičce plné hip hopu, pohybového nadhledu a za doprovodu skvělé hudby, to je představení ZIG ZAG slavné francouzské taneční skupiny, které už viděli i diváci festivalu v Avignonu. 

Lavičky v parku jsou jako kroniky, pamatují spoustu samoty, schůzek i nahodilých shledání, zažívají emoce dobré i horší, jsou postelí i tělocvičným nářadím. A jeden rodinný příběh se odehrává i okolo téhle lavičky. ZIG ZAG na ni usazuje příběh otce bez domova, zachycuje chvíle odmítání a sbližování a dává nahlédnout do dialogu beze slov. Mužský taneční duet je současně konfrontací a křehkým hledáním vzájemné rovnováhy.

ZIMNÍ STADION: Jungmannova 10, Žďár nad Sázavou

Cie Alexandra N’Possee (FR)

Cie Alexandra N’Possee je francouzská hip hopová taneční skupina, jež předvádí pouliční umění v jeho plné rozmanitosti. Poprvé se mezinárodně prosadila už v roce 2008 s představením No (our) Limit (s), které mělo dodnes více než 200 repríz.  Od samého začátku se skupina také aktivně podílí na řadě vzdělávacích projektů na národní i mezinárodní úrovni, její členové tak učili Hip hop v Německu, Tunisku, na palestinském území, na Haiti, či v Rusku. Cie Alexandra N’Possee také pracuje s různě znevýhodněným lidmi a navazuje tak na filosofii amerického Hip hopu, kterou charakterizují hesla „Peace – Love – Unity – Having fun“. Za svůj projekt Hip hopu pro zdravotně postižené získali cenu Prix Banque Populaire. Cie Alexandra N’Possee je vrcholnou představitelkou současného evropského street dance a má za sebou turné po celém světě.