KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Joli Vyann: Lance moi en l’air

18.00, zimní stadion
Photo: MovingProductions
Photo: MovingProductions Photo: MovingProductions Photo: MovingProductions Photo: MovingProductions Photo: MovingProductions Photo: MovingProductions winter stadium

Letní show skupiny Joli Vyann je ohromující mix tance a partnerské akrobacie s obrovským emocionálním nábojem, který nadchne publikum napříč všemi generacemi. 

Lance moi en l’air (Vyhoď mě do vzduchu) je o citlivosti, o propojení mezi dvěma lidmi, o protikladech, které jdou dohromady. Můžeme být pevní a zároveň uvolnění? Silní a zároveň lehcí, uzemnění a přesto létat?  Můžeme mít kontrolu, zatímco jsme submisivní? Podmanivé akrobatické mistrovství představující směs opuštění a zodpovědnosti je citlivou komunikací dvou těl, která zatají dech nejen fascinujícími artistickými dovednostmi, ale hlavně svou lidskostí a niterností. Umíme být hozeni do vzduchu?

ZIMNÍ STADION: Jungmannova 10, Žďár nad Sázavou

Joli Vyann (UK)

Joli Vyann je v Británii působící skupina, kterou založili Irka Olivia Quayle a Němec Jan Patzke. Jejich tvorba je založena na inovativní integraci cirkusu, tance a divadla. Mají naprosto nezaměnitelný rukopis, který smývá hranici mezi těmito disciplínami a dává akrobatickým dovednostem špičkovou taneční kvalitu. Joli Vyann skrze svou všestrannost přináší divákům naprosto komplexní umělecký zážitek. Company hostovala na celé řadě prestižních festivalů a vystupovala na mnoha místech po Evropě. Kromě umělecké práce se věnuje i komunitním projektům, pracovali například s uprchlíky, zdravotně postiženými či s alkoholiky a narkomany.