KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Petra Fornayová & Cluster Ensemble & Vysočina: Dance with Changing Parts

16.00, zimní stadion
Photo: Vojtěch Brtnický
Photo: Vojtěch Brtnický Photo: Vojtěch Brtnický Photo: Vojtěch Brtnický Photo: Vojtěch Brtnický zimní stadion mapa

Letošní projekt s obyvateli Vysočiny – padesáti performery napříč všemi generacemi – uvede slovenská režisérka a choreografka Petra Fornayová za doprovodu osmi hudebníků z renomovaného hudebního tělesa Cluster Ensemble a hudby Philipa Glasse.

Senioři z Vysočiny se po loňském famózním úspěchu vrací na místo činu a berou s sebou další desítky účastníků. Přijďte se podívat na grandiózní projekt a poslechnout si světově etablovanou interdisciplinární skupinu Cluster ensemble a jejich provedení Music with Changing Parts.  

Dance with Changing Parts bylo zahajovacím představením festivalu Opera Nova 2018 v pražském Národním divadle, za což bylo nominováno na Cenu za umění Nadace Tatra banky 2018. Cluster Ensemble vydal nahrávku Music with Changing Parts přímo pod značkou vydavatelství Philipa Glasse: Orange Mountain Music. 

Uvedení představení na KoresponDance z veřejných zdrojů podpořil Fond na podporu umění SR. 

Dále děkujeme: Stanislava Holbová – Odbor sociálních věcí Kraje Vysočina, Petra Nováčková – Senior & Family Point Žďár nad Sázavou, Hana Ludviková – ZUŠ  Žďár nad Sázavou 

ZIMNÍ STADION: Jungmannova 10, Žďár nad Sázavou

Petra Fornayová (SK)

Petra Fornayová je režisérka, choreografka, interpretka, herečka a publicistka. Vytvořila řadu autorských divadelně-tanečních představení, spolupracovala s mnoha choreografy, režiséry a hudebníky. Její autorská představení byla uvedena na festivalech v Čechách, na Slovensku i jinde po Evropě. Spoluzaložila divadlo A4, založila a řídí festival NuDance Fest a je členkou redakční rady magazínu pro současné umění VLNA. Za roli ve filmu Juraje Lehotského Nina byla nominována na cenu Slnko v sieti 2018.

Cluster ensemble (SK)

Cluster ensemble je interdisciplinární umělecká skupina, která vznikla v roce 2009 okolo slovenského hudebníka Ivana Šillera. Volné uskupení hostujících umělců soustředěných kolem umělecké dvojice Šiller a Király pravidelně koncertuje na domácích i zahraničních pódiích. Soubor se věnuje především interpretaci děl současných skladatelů a hudebních osobností 20. století, autorským a edukačním projektem. Do dnešního dne se souborem spolupracovalo téměř padesát hudebníků, tanečníků, výtvarníků a dalších umělců z Evropy a USA. Jejich debutové album Cluster ensemble Plays Philip Glass vyšlo i v Americe pod značkou vydavatelství Philipa Glasse: Orange Mountain Music.

Podpora: