KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Billy Mullaney & Niels Weijer: Magic Show

14.00, Zámek
Billy Mullaney & Niels Weijer: Corridor Piece, KoresponDance 2017
Billy Mullaney & Niels Weijer: Corridor Piece, KoresponDance 2017 Billy Mullaney & Niels Weijer

Zajímá vás, jak funguje vzrušení a tajuplnost kouzelnické show, když žádná magie neexistuje? Billy a Niels se vrací na KoresponDance se světovou premiérou, která chce odhalit mechanismy iluze a vzrušení a vzdát hold copperfieldovskému umu. 

Jak je konstruována pozornost diváka? Jak systém zrcadel a pohybů tvoří trik? Přijďte si hrát spolu s Billym a Nielsem a povzbudit je v jejich Magic Show, i když zjevně ani jeden z nich není kouzelník. Zavzpomínejte spolu s nimi na lesklé hrací karty, grandiózní vznášení ve vzduchu, kýčovité choreografie na muziku z osmdesátek, kouřové stroje a participaci „náhodného“ diváka. Billy ani Niels neumí kouzlit, vůbec, jen si s nadhledem pohrávají s nástroji a precizností iluzionistů a skrze vskutku zábavnou performance jim skládají poklonu. 

Světová premiéra!!!

Billy a Niels se potkali v roce 2016 na zámku Žďár, svedla je dohromady choreografická platforma FILLIMIT@KoresponDance. O rok později se vrátili a s velkým úspěchem uvedli premiéru svého Corridor Piece, které pak ještě několikrát v ČR reprízovali. 

Billy Mullaney (USA) & Niels Weijer (NL)

Billy je Američan působící v Amsterdamu, Niels Holanďan působící v Berlíně. A často je můžete vidět spolu všemožně po Evropě. Billy Mullaney je tanečník, choreograf a performer. Experimentuje s nejrůznějšími formami performance od přednášek z kvantové fyziky, přes televizní pořady pro děti a broadwayský muzikál až po seance. Niels Weijer je tanečník, choreograf, fotograf a vizuální umělec, o své umělecké práci říká, že je to způsob, jak ukázat svůj pohled na svět, pohled skrze geometrii.  Niels a Billy se do Žďáru vrací po dvou letech. Na KoresponDance 2017 si získali festivalové publikum, když přizvali do tria zámeckou chodbu a všechny skvěle pobavili svým Corridor Piece.