KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Compañía de Circo “eia”: inTarsi

22.00, zimní stadion
Photo: Ben Hopper
Photo: Ben Hopper Photo: Ben Hopper Photo: Ben Hopper Photo: Ben Hopper zimní stadion

Fenomenální přehlídka energičnosti, pohybové poezie, zábavy a srdečnosti v novocirkusové show pro celou rodinu. inTarsi přijíždí do Česka po úspěšném turné napříč Evropou a veze s sebou teeterboard. 

Na KoresponDance už se nějaké to cirkusové vybavení vystřídalo, ale poprvé uvidíte skupinu, která kromě čtyř akrobatů, několika dřevěných platforem a trampolíny disponuje i teeterboardem, dřevěnou houpačkou, která je považována za jednu z vůbec nejtěžších cirkusových disciplín.  Právem jim tak patří letošní festivalový prime time. Ale nejsou to jenom jejich cirkusové dovednosti na nejvyšší světové úrovni, ale i tanec a pohybové divadlo, skrze které dávají nahlédnout do kaleidoskopu lidských vztahů. Přijďte se spolu s Compañía de Circo “eia” dotknout hranice fyzického projevu i uměleckého vyjádření, přijďte zažít skutečný cirkus na divadle. Nenechte si ujít chvíli, kdy Pivovarský dvůr ožije světovou novocirkusovou událostí.

ZIMNÍ STADION: Jungmannova 10, Žďár nad Sázavou

Compañía de Circo “eia” (ES)

Compañía de Circo “eia” se zformovala v roce 2009, od té doby si vydobyla pozici jedné z nejvýznamnějších nejen španělských, ale evropských novocirkusových společností. Jejím záměrem je prostřednictvím rozmanitých cirkusových a tanečních disciplín v precizním provedení vyprávět nejširšímu publiku o složitosti lidských vztahů, což se jí bezpochyby daří a důkazem nejsou jen ceny, co obdržela: v roce 2011 Barcelona City Award za „výzkum a inovaci v oblasti nového cirkusu“, 2016 Zvláštní cena poroty španělského magazínu Zirkolika pro InTarsi, 2017 cena MAX za vynikající novou show taktéž pro inTarsi (prestižní španělská cena je pojmenována podle Maxe Estrelly, postavy divadelní hry Světla bohémy).