KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Představení dětí z Tvořivého tábora

17.30, zimní stadion
Tábor 2017
Tábor 2018, photo: Dragan Dragin Tábor 2017 Tábor 2017 Tábor 2017 Tábor 2017

Každý rok, týden před festivalem, se na Zámek sjedou děti na tvořivý tábor a pracují pod vedením zkušených umělců. Náplní jejich práce je tanec, nový cirkus a divadlo. Přijďte se podívat jaké výjimečné představení si děti pro návštěvníky KoresponDance připravily, jejich vystoupení je každoročně plné radostných emocí a zážitek, který si diváci odnášejí, je stejně silný jako z profesionální části programu. 

Marta Trpišovská

tanečnice, pedagožka a choreografka absolvovala Konzarvatoř Duncan centre a HAMU, bakalářská studia, obor taneční věda. Zároveň prošla studijním pobytem na Brighton University obor tanec s vizuálním uměním. Od roku 2001 se pohybuje na české taneční scéně, je zakládající členkou taneční skupiny Nanohach, na jejíž činnosti se aktivně podílela v letech  2004-2011, věnuje se vlastní tvorbě (obdržela II. a III.cenu mezinárodní choreografické soutěži Cena Jarmily Jeřábkové a několik nominací na cenu Sazky). Choreograficky spolupracovala s divadly Nablízko a Minor. Pedagogickou činnost měla možnost rozvíjet především na Konzervatoři Duncan centre v letech 2001-2009), kde vyučovala současný tanec a tvorbu. V letech 2006 -2012 úzce spolupracovala s divadlem Bratří Formanů. V současné době připravuje společně s Leou Švejdovou a Nanohach autorské představení Den a noc a noc a den, jako choreograf a interpret nový projekt Dagmar Peckové "Wanted" a také se podílí projektu Škola tančí s Centrem choreografického rozvoje SE.S.TA.

Lukáš Bouzek

je absolvent KALD DAMU (obor herectví). Lektor kreativních dílen v ČR, Mexiku, Německu a Bulharsku. Člen divadelní skupiny Loutky bez hranic, se kterou hraje loutkové divadlo pro děti od jednoho do sta let. Se svými spolužáky z DAMU založil skupinu Lachende Bestien, jejíž domovskou  scénou je divadlo Venuše ve Švehlovce. Spolupracuje s divadlem Alfred ve dvoře jako lektor dětského divadelního ateliéru "Alfred Junior". Hraje na bicí v hudební skupině VOBEZDUD.
 
Ondřej Holba

je herec, mim, žonglér, klaun a lektor. Absolvent AMU v Praze na katedře Pantomimy. Specializuje se na autorské pohybové divadlo, nový cirkus a výuku cirkusových technik. Několik let lektoruje cirkusovou školu a školku pro děti v centru pro nový cirkus, Cirqueon. Pravidelně navštěvuje workshopy a masterclass významných zahraničních lektorů v oblastech žonglování, pantomimy, tance, akrobacie a clownerie. Jeho tvorbu významně ovlivnily zejména Taina Mäki-Iso (FIN), Nola Rae (GB), Sumako Koseki (JAP), James Donlon (USA) a Eric Davis (USA). Rád váže knihy, vyrábí masky a kreslí.