KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Experimentální battle

11.30, Zámek
Kristian Mensa
Kristian Mensa Kristian Mensa Kristian Mensa Kristian Mensa Jerson Diasonama Jerson Diasonama Jerson Diasonama Anna Holmström Anna Holmström DJ Wee Kristian Mensa Kristian Mensa

KoresponDance ve spolupráci s Kristiánem Mensou poprvé ve své historii uvádí skvělou podívanou – pravý taneční battle (souboj), na který se sjedou tanečníci z různých koutů republiky. Battle bude probíhat v kategorii Open Styles, to znamená, že jakýkoliv taneční styl a umělecký projev jsou vítané. O hudbu a pestré melodie se postará DJ Wee a do poroty zasedne Marie Kinsky, contemporary tanečnice Anna Holmström ze Švédska, hip-hop tanečník Jerson z Francie a člen skupiny Cie Alexandra N’Possee Abdennour Belalit. 

Battle rozpohybuje první nádvoří skoro na celé sobotní odpoledne a bude nejen skvělým zážitkem pro účastníky, ale i barvitou a živou show pro návštěvníky. Battle bude probíhat ve dvou částech, začneme v 11.30 představením všech soutěžících, od 14 do 16.30 hodin bude pauza a následovat bude finále a vyhlášení vítěze. 

DJ Wee

Pro DJku Wee je hudba opravdová vášeň a od útlého dětsví si užívala melodie všeho druhu. Její motto je “Hraj pro lidi”, což znamená zabavit publikum, ale stale neztrácet autenticitu a hudbení duši. Její inspirace, kterou je hlavně underground taneční komunita to může jen potvrdit. Zaměřuji se hlavně na Hip hop, house, funk, afro a dancehall. Hraju 2 roky na gramofony, hlavně pro tanečníky, po klubech méně. Odehrála jsem z tanečních akcí One beat, Day of house, Feel the Vibe, Ynspirology a tanecni kempy BDS, Feel your body a Double Cookies, Groove days.

Anna Holmström (SE)

Anna je tanečnice a choreografka ze Švédska, momentálně žijící v Berlíně. Za posledních 10 let byla součástí velkého počtu performencí a produkcí, například světová tour “Flying Bach” s taneční skupinou Flying Step nebo muzikál v Malmö Opera House. Její pohybové vyjádření je založeno na akrobacii a contemporary, okořeněno inspirací z jiných tanečních stylů. V roce 2018 vytvořila spolu s hudebníkem Patrikem Zylka a taneční skupinou Petricore Movement její první večerní show “Pi”, která dosáhla značného uznání.

“Tanec je pohyb. Hýbat se a býti hýbána” říka.

Jerson Diasonama (FR)

Jerson přichází do styku s tancem skrz Poppin’ a Hip-hop a následně prohlubuje jeho jeho přístup a znalosti, které často přesahují hranice tance. Vazba dvou vesmírů – Hip-hop freestyle a taneční scény – mu napomohla obohatit pohybový slovník a rozvinou výraz jemu blízký. Výraz instinktivní, organický, přrozený a surový. Toto se ho jako tanečníka a umělce opravdu dotýká, jakožto důležitý přístup v cestě za taneční harmonií.

Abdennour Belalit (FR)

je tanečník a choreograf, od roku 1994 člen skupiny Alexandra N 'Possee. Vyučuje hip hop a seznamuje s ním mladou generaci, také v technikách hip hopu trénuje učitele tance, a to jak ve Francii, tak v zahraničí (Tunisko, Haiti, Palestinská území, Rusko ...).