KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Ateliery pro děti: Tanec, Divadlo, Nový cirkus

15.00, Zámek
KoresponDance workshop 2018

Marta Trpišovská – Tanec: děti 5-12 let bez rodičů

Workshop klade důraz na přirozený pohyb, hlavním prostředkem je improvizace, která umožňuje rozvíjet kreativitu, dynamiku a rytmus pohybu. 

Lukáš Bouzek – Divadlo: děti 7+ let

Společně si zahrajete divadelně-improvizační hry. A pokud čas dovolí, vydáme se do prázdného prostoru vstříc volné improvizaci. A to vše hlavně s úsměvem.

Ondřej Holba – Nový cirkus (Matějova akrobacie): děti 0-5 let s rodiči

Od jednoduchých přípravných cviků až po akrobatické prvky, které rozvíjejí motoriku vašich ratolestí. Vše pak můžete praktikovat i doma.

Zapisovat na workshopy můžete děti v den konání na prvním nádvoří u infopointu. 

Marta Trpišovská

Tanečnice, pedagožka a choreografka absolvovala Konzarvatoř Duncan centre a HAMU, bakalářská studia, obor taneční věda. Zároveň prošla studijním pobytem na Brighton University obor tanec s vizuálním uměním. Od roku 2001 se pohybuje na české taneční scéně, je zakládající členkou taneční skupiny Nanohach, na jejíž činnosti se aktivně podílela v letech  2004-2011, věnuje se vlastní tvorbě (obdržela II. a III.cenu mezinárodní choreografické soutěži Cena Jarmily Jeřábkové a několik nominací na cenu Sazky). Choreograficky spolupracovala s divadly Nablízko a Minor. Pedagogickou činnost měla možnost rozvíjet především na Konzervatoři Duncan centre v letech 2001-2009), kde vyučovala současný tanec a tvorbu. V letech 2006 -2012 úzce spolupracovala s divadlem Bratří Formanů. V současné době připravuje společně s Leou Švejdovou a Nanohach autorské představení Den a noc a noc a den, jako choreograf a interpret nový projekt Dagmar Peckové "Wanted" a také se podílí projektu Škola tančí s Centrem choreografického rozvoje SE.S.TA.

 
Lukáš Bouzek

Absolvent KALD DAMU (obor herectví). Lektor kreativních dílen v ČR, Mexiku, Německu a Bulharsku. Člen divadelní skupiny Loutky bez hranic, se kterou hraje loutkové divadlo pro děti od jednoho do sta let. Se svými spolužáky z DAMU založil skupinu Lachende Bestien, jejíž domovskou  scénou je divadlo Venuše ve Švehlovce. Spolupracuje s divadlem Alfred ve dvoře jako lektor dětského divadelního ateliéru "Alfred Junior". Hraje na bicí v hudební skupině VOBEZDUD.

 
Ondřej Holba 

Herec, mim, žonglér, klaun a lektor. Absolvent AMU v Praze na katedře Pantomimy. Specializuje se na autorské pohybové divadlo, nový cirkus a výuku cirkusových technik. Několik let lektoruje cirkusovou školu a školku pro děti v centru pro nový cirkus, Cirqueon. Pravidelně navštěvuje workshopy a masterclass významných zahraničních lektorů v oblastech žonglování, pantomimy, tance, akrobacie a clownerie. Jeho tvorbu významně ovlivnily zejména Taina Mäki-Iso (FIN), Nola Rae (GB), Sumako Koseki (JAP), James Donlon (USA) a Eric Davis (USA). Rád váže knihy, vyrábí masky a kreslí.