KoresponDance na Facebooku
KoresponDance na YouTube
KoresponDance na Instagramu

Jiří Lössl workshop: Dotek-dech-hlas-pohyb-opora

13.00, Zámek
Jiří Lössl
Jiří Lössl

Cesta k doteku – dotek od povrchu do hloubky – komunikace doteku, dechu a hlasu – tvarování doteku, dechu a hlasu – od doteku k pohybu a hlasu – komunikace dechu, hlasu a pohybu – zvnitřnění, zpřítomnění, ukotvení, opora v sobě – opora v zemi – opora v partnerské spolupráci.

Součástí semináře bude i krátká ukázka working progres s materiálem uvedeným v dílně.

Workshop je vhodný pro účastníky 30+. 

Mgr. Jiří Lössl

Absolvent pedagogiky moderního tance na katedře tance pražské HAMU; věnuje se pedagogické, metodické, koncepční, publikační a výzkumné práci v oblasti scénického tance a pohybu vůbec.

Vyučoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka (1992-1998); v ateliéru textilní tvorby Univerzity Hradec Králové vedl pohybový ateliér (1997-2002); je pedagogem na katedře výchovné dramatiky DAMU Praha (2002 až dosud), na katedře tance pražské HAMU (2007 až dosud) a katedře autorské tvorby a pedagogiky DAMU Praha (2015 až dosud); autor projektů Estetický pohyb jako zdroj dětské radosti (výukový program pro pedagogy  rytmické a pohybové výchovy dětí); Tělo v pohybu (výukový program pro studenty katedry tance pražské HAMU); Tělo jako nástroj (výukový program pro Centrum tvořivé dramatiky). Vytvořil více jak desítku choreografií, publikuje v odborných časopisech nejen o dětské taneční pedagogice. Od roku 1999 je odborným pracovníkem NIPOS-ARTAMA pro scénický tanec.